Personas 5 Karaliskais Pārskats – Zelta Sirdis

Trīs gadu laikā kopš Persona 5 sākotnējās izlaišanas es par to esmu domājis gandrīz katru dienu. Tā devīgais stils graciozi aizrauj sacelšanās garu un elpo dzīvību savā dinamiskajā kaujas sistēmā. Provokatīvs, bangojošs skaņu celiņš lieliski iekapsulē katra mirkļa emocijas. Dīkstāve, kas pavadīta Tokijā ar draugiem, tuvina jūs katram no viņiem, aktivizējot cīņu par to, kas ir pareizi. Visas šīs īpašības nonāk drosmīgā stāstā, kas nepoloģētiski liek nostāties pret netaisnībām, kas atspoguļo mūsu pašu sabiedrību.

Paplašinātā versija Persona 5 Royal atkal rada siltumu. Papildus lieliskajiem spēles uzlabojumu un funkciju, kas uzlabo jau tā bagāto RPG, pārpilnībai nāk nozīmīgs jauns sižeta loks, kas iesēts oriģinālajā stāstījumā un pilnībā apmaksāts līdz beigām. Tas sniedz kaut ko patiesi pārsteidzošu, izraisot bailes rosinošus mirkļus un emocionālus secinājumus, kas retekstualizē to, ko es domāju par spēli. Persona 5 Royal, pateicoties ilgajam 120 stundu darbības laikam, sevi apliecina kā modernas klasikas galīgo versiju.

Minūtē, kad sākat P5R, jums tiek dots fantastisks plašsaziņas līdzekļu ievada ievads, kas lieliski atspoguļo jūsu braucienu – un sniedz ieskatu karaliskajā ekskluzīvajā personāžā Kasumi. Pēc šī ķircinātāja jūs nonākat stāsta hronoloģiskā sākumā, kurš pēc tam iepazīstina jūs ar notikumiem, kas aizdedzināja uguni mūsu galvenā varoņa (pazīstams arī kā Džokers) iekšienē un uzsāka viņa ceļojumu kā tikumīgu triku. Darba laiks var aizņemt zināmu laiku, lai izvēlētos tempu dublēšanu, bet, ļaujoties jums spēles sistēmās, jūs esat gatavs pārējai tās plūsmai.

P5R prasmīgi savij ikdienas dzīves struktūru kā japāņu vidusskolas skolnieks un pārdabisks modrs, kas alternatīvā dimensijā cīnās ar ļaunumu. Tā kā sociālie sim elementi un RPG indeksa indeksēšana ir nemanāmi austi kopā, jūs pievienojaties tai pašai pasaulei, kurā cīnāties, lai mainītos. Tas ir formāts, kas ir bijis sērijas pamats kopš Persona 3, un tas ir visefektīvākais šeit, P5R, ar plašu iespēju klāstu un jauniem maziem UI elementiem, kas palīdz paziņot par jūsu iespējām. Rūpīgi izvēloties, kā pavadīt dārgās dienas un naktis, līdzsvarojot skolas dzīvi, attiecības un pienākumus kā fantoma zaglis visa kalendārā gada laikā, tas ikdienu padara vēl aizraujošu.
Labākā meitene Makoto ir gatava mest rokas, būdama taisna studente.
Labākā meitene Makoto ir gatava mest rokas, būdama taisna studente.

Jūs pavadīsit laiku ar personāžiem, lai uzzinātu par to, kas viņus virza, un liecinātu par viņu izaugsmi, kad viņi internalizējas un pārvar viņu traumatiskās iezīmes. Starp jūsu savienojumiem ir laipni pieaugušie, kurus izsmelusi sistēma, kas viņiem nav izdevies, un pusaudžus, kurus vajā viņu pagātne un kas virza viņu nākotni. Šie ir ļoti cilvēciski stāsti, kas bieži vien nonāk tuvu mājām un iedvesmo savā mazākajā veidā (lai gan daži no tiem ir raksturīgi neveikli). Un šīs attiecības ar jūsu uzticības personām piešķir spēkus, kurus jūs pārvedat kaujā. P5R atvieglo Confidant procesu ar jauniem sižetiem tālruņa zvanu veidā, lai palīdzētu tos ātrāk sakārtot, efektīvi nodrošinot iespēju redzēt vairāk no šiem vilinošajiem stāstiem. Tas ir svarīgi, jo ir arī daži jauni konfidenti, ar kuriem saistīties.

Galvenās jaunās iespējas ir Goro Akechi, kurš tagad ir kāds, ar kuru jūs izvēlaties pavadīt laiku, un tas galu galā ļauj viņu labāk izprast un attīstīt. Kasumi Yoshizawa tika atzīts par lielo žurnāla papildinājumu; viņa labi iederas, un jūs redzēsit, ka viņas vēlme būt elitē konkurences vingrotājai nāk no tumšākas, sarežģītas vietas. Kaut arī spēles pirmajā pusē viņas ekrāna laiks ir ierobežots, viņa kļūst par vitāli svarīgu jauno sižetu piegādei un laipnu sabiedroto, kas cīnās kopā ar pārējo jums zināmo un mīlēto bandu. Pirmām kārtām ir skolas konsultants Takuto Maruki, milzīgs varonis, kurš patiesi izceļ P5R stāstījumu. Viņš ir teicami piemērots, piedāvājot garīgās veselības perspektīvas, kuras oriģinālā nebija skartas. Viņa stāsts ir prasmīgi integrēts naratīva kodolā, un viņš ir arī atslēga, lai atraisītu to, kas pārsniedz Persona 5 oriģinālo stāstu un dažus no P5R labākajiem mirkļiem.

Attiecības ir tas, kas jūs virza, bet smagi cīņas notiek Metaversā – sabojātas izziņas fiziska izpausme. Dēmoniskas ēnas slēpjas, kad jūs strādājat, lai metafiziski sagrautu ļaundaru izkropļotās vēlmes, kas ir apspieduši jūsu draugus un daudzus citus – un jūs to darāt ar hiperstilizētu, pārliecinātu šmauktu. Ar lielāko daļu Pilis nāk jauns partijas biedrs un stāsts par to, kas viņus pamudināja pievienoties. Lai arī tas ir dramatisks, tās nav tikai traģiskas atziņas – tas ir tas, kā jūs saprotat viņu cīņas garu, pirms viņi kļūst par mīļoto biedru. Šo stāstu kritisko pilu uzņemšana nekad nezaudē spožumu, jo to trāpīgie, izdomas pilnie zīmējumi un ienaidnieki jūs visā vilina savvaļas cīņās. Reizēm pats Pilis priekšnoteikums ir nelabvēlīgs; dažreiz ļaundari nav vienīgie, kuriem nepieciešama sirds maiņa. Tas arī liek jums meklēt to, kas vēl priekšā.

Pilis raksturo arī dažas nelielas, bet gudras izmaiņas arī P5R. Pārkārtotajos Dungeon izkārtojumos ir iekļauts Joker jaunais saķeršanās āķis, ļaujot jums pārvietoties uz jaunām vietām. Viņi bieži ved uz Will Seeds – kolekcionējamu priekšmetu, kas papildina SP un veidni noderīgiem piederumiem. Spēlētāji, kas atgriežas, var arī pamanīt, ka daži pazemes izkārtojumi ir pilnveidoti, padarot izpēti vienmērīgāku. Mementos, Metaverse kolekcija, ko veido procesuāli ģenerētas grīdas, arī saņem dažus tik ļoti nepieciešamus remontdarbus. Braukšana uz priekšu šajos savītajos metro dziļumos, jo Morgana autobuss bija jauns, taču sākotnējā spēlē tas atkārtojās. P5R ievieš jaunu mehāniku, piemēram, ziedu un pastmarku kolekcionēšanu, lai saņemtu naudu par noderīgiem priekšmetiem un pabalstiem, lai palielinātu cīņas atlīdzības. Un visnozīmīgākās izmaiņas ir tas, ka vienas dziesmas vietā visas jaunās dziesmas tiek atskaņotas dziļākā līmenī.

Papildus slepenai navigācijai šajos sirreālajos Dungeons jūs pavadīsit daudz laika, lai iesaistītos P5R dinamiskajā, uz gājieniem balstītajā cīņā. Tas ir ātrs un stilīgs, un tas balstās uz Shin Megami Tensei spēcīgo pamatu, kas liek jums koncentrēties uz elementāru trūkumu izmantošanu un papildu pagriezienu nopelnīšanu. Standarta ienaidnieki var būt rupjā lopbarība, tiklīdz ir atklāta viņu piederība, bet stingrāki pretinieki, minibosses un priekšnieki iesaistās kaujas sarežģījumos. P5R vairāk uzsit uz cīņām, piemēram, absurdi Showtime uzbrukumi, kuru laikā divi partijas biedri sadarbojas ar lielu bojājumu kombo, kas sākas sajūga situācijās. Ieslēgtajam Baton Pass mehāniķim ir vēl lielāka nozīme, jo tas var palielināt bojājumus un papildināt HP un SP. Un priekšnieku cīņām tagad ir dažādas fāzes, kas izvirza jaunus, smagus izaicinājumus, kas liek domāt taktiskāk, pārbaudot savu kaujas sistēmas meistarību.

Visu to pilošais izteicējs attiecas uz šmaukto un efektīvo saskarni, kas palīdz uzturēt kaujas ātrumu. Viss izvēršas tik ātri un smieklīgi stilīgi, ka jūs nevarat palīdzēt un iemīlēties tajā un fantomu zagļos, kuri atvelk visus šos bezgaumīgos gājienus. Pat otrajā spēles versijā, veicot visus uzbrukumus un vērojot to izvēršanos, tas nav zaudējis savu šarmu. Uz gājieniem balstīta kaujas sistēma nekad nav bijusi tik aizraujoša.

Bet P5R nav šeit, lai tikai izskatās glīti. Zem tās nepielūdzamā stila un burvīgās savtīguma maskas ir draudzības, kuras jūs dabiski veidojat un kas motivē jūs sekot cīņai līdz pašām beigām. Kopš viņu personības pamošanās līdz brīdim, kad redzat viņus pilnībā realizējam savus mērķus, jūsu kolēģi fantoma zagļi kļūst par jūsu braucamo vai mirst šajā smagajā sižetā. Mērķauditorija, kas izdarījusi seksuālas vardarbības, darba ņēmēju ekspluatācijas un nežēlīga autoritārisma veicējus, Persona 5 ievelk skaidru līniju smiltīs – tādiem cilvēkiem kā šis nav vietas mūsu sabiedrībā un viņi nav pelnījuši žēlastību. Nav vidusceļa, nav nekādu kompromisu, nav abas puses. Jūsu ekipāžas personīgā drāma dažreiz iedziļinās plašākā vēstījumā, bet ne ilustrējot, kāpēc jūs cīnāties tik grūti, lai mainītu lietas. Pat tad, kad sāk rimties šaubas par viņu modrajiem veidiem, personāži to izprot, pieturās pie saviem ideāliem un saprot, ka šajā jautājumā īsti nebija izvēles.

Jāatzīst, ka P5R bieži ir smalks kā ķieģelis. To ir viegli norādīt, ja tā rakstīšana ir pārāk vienkāršota vai mazliet pārdomāta – lai arī tā dažos veidos ir uzlabojusies, dažkārt tā joprojām var būt neapstrādāta. Tā stāstīšana nav īpaši niansēta, bet tai nav jābūt. Tā kā stāstījumā tā ir skaidra kā diena, vēstījumi un raksturojumi ir nekļūdīgi. Man tas ir arī tik mežonīgi, ka spēles gandrīz vai karikatūriskie nelieši ir kļuvuši mazāk un mazāk attāli tikai trīs gadu laikā kopš sākotnējās izlaišanas – klaja varas ļaunprātīga izmantošana, viņu pārkāpumi ir atklāti un masas nav ieinteresētas viņus redzēt sejas sekas. Sākotnējā stāstījuma loka secinājums tagad skar atšķirīgi, un spēles dramatiskās cīņas ir kļuvušas aizvien katetriskākas.

Pārejot uz ekskluzīvo karalisko trešo semestri, notiek tonālā maiņa, kas bez piepūles tiek izpildīta. Sākas savādi satraucošas lietas, it īpaši šķietami svētlaimīgās ziemas laikā. Šeit P5R veic pagriezienu pret īstiem morāles strīdiem. Šajā trešajā semestrī ir mazliet vairāk, lai uzzinātu par draugiem, un ir viena pēdējā pils, kurā iefiltrēties. Un tas, bez šaubām, ir labākais visā spēlē.

Noslēpumi jūs pārsteigs, un aizraujošās atklāsmes par personāžiem dzen viņus tālu pāri tiem, par kuriem viņi sevi parādīja. Stāsts, kādā tas tiek stāstīts, un to, kā tiek veidoti notikumu sērijas, krāso Persona 5 jaunā, valdzinošā gaismā, saglabājot uzticību savam sākotnējam garam. Šis jaunais sižets sasniedz grandiozu mēroga un galīguma sajūtu, tomēr tajā ir ietverts intīmāks, personīgāks tonis. Un tas viss veidojas līdz ar to, kas ir arī lielākā boss cīņa visā spēlē, liekot jūsu kaujas spējām sasniegt robežas.

P5R efektīvi novērš vienu no oriģināla trūkumiem: tā nedaudz pēkšņajām beigām. Vaniļas versijā pat pēc vairāk nekā 100 stundām likās, ka joprojām ir pazudis gabals; P5R ir tas trūkstošais gabals. Izcils saturs ir 15 līdz 20 stundas vērts, un tas ved Persona 5 citā virzienā, vienlaikus izmantojot visas labākās īpašības. Tas sniedz dramatisku, satriecošu apdari pat pēc oriģināla bombastiskā, pārāk populārā secinājuma.

Šie jaunie notikumi ir skaisti iemūžināti ar jaunām karaliski ekskluzīvām dziesmām, kas pastiprina to, kas jau bija ikonisks, žanru locošs skaņu celiņš. Es vienmēr atzinu “Life Will Change” un “Rivers In The Desert” kā perfektus piemērus tam, kā Persona 5 izmanto savu mūziku, lai attēlotu precīzas šī brīža emocijas – dziesmas, kas izsauc fantāzijas zagļu infekciozo uzticību, kas dodas uzņemt sabojātu sirds. Tāpat kā mūsu veco izlases gadījumā, jaunie provokatīvie ievārījumi kļūst par spēcīgu stāstījuma ierīci. “Es ticu” ir drosmīgs atgādinājums par garo, smago cīņu, kuras kulminācija ir pēdējā cīņa, savukārt “Mest prom savu masku” ir atsauce uz nepatiku starp ideālu sadursmēm. Jaunās pils tēmai piemīt gudrība, kas caurstrāvo izvērstos scenārijus. Mūzika nav atdalāma no Persona pieredzes – seriāls tās dēļ plaukst – un kaut kādā veidā P5R kaut kādā veidā to atkal sniedz, lai panāktu vēl spēcīgāku iespaidu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *